2024 рік ознаменується для учасників “Армії відновлення” 2 великими нововведеннями.
Варто зазначити, що проєкт «Армія відновлення» запустили восени 2022 року для того, щоб підтримати людей, які втратили роботу. Українців залучають до різнопланових робіт та виплачують за це гроші. За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, участь у суспільно корисних роботах взяли вже понад 60 тисяч людей.
Станом на сьогодні за повний календарний місяць можна заробити 6700 гривень. Проте невдовзі, відповідно до прийнятого рішення, цю суму збільшать до 10 050 гривень. Проте на цьому обіцяють не зупинятися, а підвищувати зарплатню за цей вид праці ще двічі.
Наступні 2 етапи пройдуть у 2024 рік. З 1 січня платитимуть 10 650 грн, а з 1 квітня — 12 тисяч гривень.
Варто зазначити, що у кожному регіоні можуть бути різні види суспільно корисних робіт. Прерогатива місцевої влади – формувати конкретний список вакансій, відкритих для безробітних. Керуючись даним списком, співробітники Центру зайнятості пропонують роботу громадянам, які стоять у них на обліку. У разі зацікавлення певною вакансією, з людиною укладають договір на весь час виконання робіт.
Серед обов’язків, які найчастіше доручають громадянам:
- праця, спрямована на допомогу постраждалим від війни громадянам,
- доставка, завантаження (розвантаження) гумдопомоги,
- робота в місцях зосередження ВПО,
- робота, спрямована на користь Збройним силам (плетення маскувальних сіток, ремонт амуніції, пошив одягу),
- догляд за пораненими в шпиталях,
- відновлення житла, розбір завалів, розчищення доріг та ін.

