Експерти не виключають повторення ситуації, коли внаслідок обстрілів об’єктів енергетики, у помешканнях українців надовго відключали світло. Проте, чи будуть такими ж критичними, як минулого року, перебої зі зв’язком та підключенням до інтернету? Відповіді на ці питання озвучили провідні мобільні оператори.
Разом із відключеннями електроенергії в українців надовго зникала можливість повноцінно користуватися мобільним зв’язком. І хоча оператори докладали всіх зусиль, аби заживлювати станції від генераторів, зробити це на 100% не вдавалось. Сьогодні ж, для забезпечення стабільної роботи базових станцій, навіть за найкритичніших сценаріїв, мобільні оператори обзавелися додатковими акумуляторами та генераторами.
Готуючись до ймовірних блекаутів lifecell замінив тисячі акумуляторних батарей на нові, більш ємні та витривалі, які здатні працювати без живлення 4-5 годин. І кожного дня ми продовжуємо цю роботу,
розповіли в компанії lifecell.
За попередніми припущеннями мобільний оператор зможе підтримувати діяльність більшої частини станцій. А значить і протягом відключення світла українці зможуть користуватися мобільним зв’язком. З інтернетом все не так однозначно: на ситуацію впливатиме тривалість відключення та локація.
Про забезпечення резервних джерел живлення дбають і в компанії Київстар. Все основне обладнання, за необхідності, підключать до переносних чи стаціонарних дизель-генераторів або акумуляторів тривалої дії.
Схожі методи застосовують і в Vodafone — всі базові станції забезпечені автономним живленням. Без основного живлення ці батареї зможуть підтримувати свою діяльність до 4-5 годин.
Звичайно, не слід розраховувати, що всі оператори забезпечать безперебійними джерелами живлення 100% своїх об’єктів, але основне обладнання працюватиме. За такого стану речей у більшості українців буде мобільний зв’язок, навіть під час тривалої відсутності електрики.

