Серед прогнозів було озвучено також трійку областей, у яких споживають світло найекономніше.
Всі українські регіони відрізняються одне від одного за рівнем користування електрикою. Не в останню чергу на це впливає імпорт електроенергії із сусідніх країн ЄС (Словаччина, Румунія).
Пропускна потужність мереж зараз становить 60%. У слабких місцях бувають відключення, система сиплеться як доміно. Потім її підключають заново – і старе обладнання не витримує, на 220В перегорає та знову відключається,
пояснює фахівець з енергетики Юрій Корольчук.
Іншими словами, на безперебійну подачу електроенергії з країн ЄС можуть розраховувати тільки ті області України, які розташовані ближче до кордону – Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області.
Це Бурштинський енергоострів та райони біля нього. Частково розгорнули постачання від острова на схід. І постачають імпортом тих, що поряд з ним,
зазначає Корольчук.
Варто зазначити, що інші регіони Заходу України, такі як Львівська, Волинська та Рівненська області, якраз і входять до трійки лідерів за найнижчим рівнем використання світла.
Станом на сьогодні Україна контролює 9 енергоблоків АЕС – на Рівненській електростанції (4), Хмельницькій (2) та Південноукраїнській (3) у Миколаївській області. Більша частина від загальних потреб сьогодні генерується саме АЕС.
За словами експерта, досить складно передавати енергію з таких віддалених станцій північно-східних і центральних областей країни.

