Після ухвалення закону України про доплати військовослужбовцям № 9342 від 29 червня 2023 року під мобілізацію буде підпадати ширше коло осіб. Цим законом вносились зміни до деяких законодавчих актів щодо питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану.
Правка, якою розширяється перелік осіб, що підлягають мобілізації, була подана за день до голосування та врахована під час другого читання проекту закону.
Відповідно до цієї правки тепер під мобілізацію будуть потрапляти особи, які мають:
- дружину або чоловіка із числа осіб з інвалідністю;
- одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
При цьому встановлена одна умова: такі особи можуть бути мобілізовані, якщо у їхніх родичів з інвалідністю, наведених вище, є інші працездатні особи, зобов’язані відповідно до закону їх утримувати.
Тобто у разі, якщо військовозобов’язаний має родича з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, але в цієї особи з інвалідністю є й інші родичі, що мають його утримувати, то він підлягає мобілізації.
До цього часу законом було визначено, що особи, які мають дружину (чоловіка), батьків або батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю зазначених груп, звільняються від мобілізації.

